Jesteś tutaj: Start Dzień Dawcy w naszej szkole

Dzień Dawcy w naszej szkole

Share

We wtorek 30.10.2018 r. został zorganizowany ,,Dzień Dawcy'' w ramach akcji KOMÓRKOMANIA – TY TEŻ KOMUŚ URATUJ ŻYCIE.

 

#KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele.

Celem akcji jest przeprowadzenie kampanii edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny dawca szpiku kostnego osobom, które podejmą świadomą decyzję o takiej rejestracji.

W realizację danego działania włączyli się chętni wolontariusze z klasy III TŻiUG, I TŻiUG oraz III LO. Zadaniem akcji #Komórkomania jest budowanie właściwych postaw społecznych oraz uwrażliwienie młodzieży na problemy drugiego człowieka poprzez wolontariat.

Podjęte działania polegały na przeprowadzeniu w wybranych klasach zajęć przez panią psycholog Magdalenę Thiede oraz zaprezentowanie uczniom przez Martynę Pobłocką i Wiktorię Ziegert dostępnych na stronie materiałów w postaci prezentacji i filmików.

Wolontariuszki zachęcały i promowały ideę rejestrowania i dawstwa zwiększając tym samym świadomość na poprawę sytuacji pacjentów chorujących na nowotwory krwi w Polsce i na świecie.

Kolejno zaproszony gość do naszej szkoły - pan Artur Grzenia podzielił się z młodzieżą swoim doświadczeniem związanym z oddaniem szpiku.

Młodzież ZSP jak i Branżowej Szkoły I stopnia z zainteresowaniem włączyła się w dyskusję na podjęty temat zadając dociekliwe pytania.

Uwieńczeniem podjętych działań było zaproszenie jak największej liczby osób z naszej szkoły i z zewnątrz do rejestracji. W tym celu wolontariuszki wraz z panią Aleksandrą Labuda poprzez przejście ulicami Sierakowic z ulotkami, balonikami i chorągiewkami zachęcały, aby włączyć się do akcji.

Dziękujemy za podjęte działania, życzliwą współpracę i ......

świadomą decyzję 35 osób zarejestrowanych w naszej szkole !!!

 

Wolontariusze wraz z opiekunami

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Dzień Dawcy w naszej szkole