Jesteś tutaj: Start Zmagania kulinarne w Przodkowie

Zmagania kulinarne w Przodkowie

Share

W dniu 06.11.2018r. uczennice III klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Gastronomicznym, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie. Hasłem przewodnim VIII Jesiennego Pikniku na Kaszubach były „Polskie barwy narodowe inspiracją kuchni współczesnej”.

Uczennice: Kornelia Bobkowska, Klaudia Głodowska i Martyna Pobłocka przygotowane przez panią Małgorzatę Chobot przygotowały: danie główne „Pierś kacza na purée z topinamburu z konfiturą jabłkowo-buraczaną oraz karmelizowaną renetą i jarmużem oraz deser – „Mini serniczki  śmietankowe z malinami, ciasteczkiem migdałowym i pudrem z białej czekolady”.

W zmaganiach brało udział 12 zespołów. Uczennice ZSP Sierakowice świetnie się zaprezentowały. Doceniony został szczególnie deser, za który otrzymały nagrodę specjalną – udział w warsztatach cukierniczych „desery restauracyjne”, prowadzone przez Monikę Ignaciuk, które odbędą się w siedzibie firmy Ambasador 92 w Piasecznie pod Warszawą.

imageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Zmagania kulinarne w Przodkowie