Jesteś tutaj: Start Ogólnopolski sukces uczniów Zespołu Szkół w Sierakowicach

Ogólnopolski sukces uczniów Zespołu Szkół w Sierakowicach

Share

Drużyna Zespołu Szkół Pondgimnazjalnych w Sierakowicach zajęła pierwsze miejsce w wielkim finale XI edycji konkursu „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości” zorganizowanym przez partnerski powiat tatrzański. Motywem przewodnim tegorocznych zmagań konkursowych była tematyka związana z setną rocznicą odzyskania niepodległości - „Bohaterowie Niepodległości”. Konkurs po raz drugi odbył się pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. 

 

W skład zwycięskiej drużyny, która reprezentowała naszą szkołę wchodzili: Katarzyna Cirocka z klasy IV TE, Mateusz Domaszk z klasy III TE oraz Agata Stanisławska z klasy III LO, zaś nauczycielem, który przygotowywał młodzież do zmagań konkursowych był  pan Łukasz Reiter.

Wielki finał konkursu odbył sie w środę 7 listopada na terenie Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej. Odpowiedzi uczniów oceniał znany historyk dr hab. Jerzy Roszkowski. Rywalizacja była bardzo zacięta, a uczestnicy wykazali się dużą wiedzą. Po zakończonym konkursie nasi uczniowie udali się na zasłużony odpoczynek -  pobyt w bukowińskich termach.

Następnego dnia odbyły się rocznicowe obchody Święta Niepodległości, które rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą pobyt marszałka Józefa Piłsudskiego w Bukowinie Tatrzańskiej. W towarzystwie Kompanii Reprezentacyjnej I Batalionu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, orkiestry wojskowej, pocztów sztandarowych, zaproszonych gości, uczestnicy konkursu przemaszerowali  na cmentarz parafialny w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie przy symbolicznym grobie miejscowych bohaterów walk o niepodległość odczytano apel poległych i oddano salwę honorową Kompanii Reprezentacyjnej, zaś uczestnik naszej drużyny złożył w tym symbolicznym miejscu wiązankę kwiatów w imieniu polskiej młodzieży. Na czele Kaszubskiej delegacji stał dyrektor szkoły pan Grzegorz Machola, a uczniowie pięknie prezentowali się w strojach ludowych. Wśród wielu pocztów sztandarowych z różnych stron powiatu tatrzańskiego wyróżniał się sztandar naszej szkoły. Ostatnim akcentem naszego pobytu w Bukowinie Tatrzańskiej był udział w uroczystej Mszy Świętej z wojskową asystą w Kościele Parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czasie nabożeństwa uczennice naszej szkoły pięknie odczytały modlitwę wiernych.

Na zakończenie pobytu w Bukowinie Tatrzańskiej pan dyrektor Grzegorz Machola serdecznie podziękował za wspaniałą i gościnną atmosferę. Był to czas wytężonej pracy i wielkich emocji. Gratuluję uczniom ZSP w Sierakowicach wygrania konkursu ogólnopolskiego, który tematyką nawiązywał do tak ważnego święta. Jednocześnie pragniemy podziękować  Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Sierakowicach za wypożyczenie strojów ludowych.

 

Łukasz Reiter

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Ogólnopolski sukces uczniów Zespołu Szkół w Sierakowicach