Jesteś tutaj: Start Udział delegacja naszej szkoły w powiatowo - gminnych obchodach Święta Niepodległości w Kartuzach i Sierakowicach

Udział delegacja naszej szkoły w powiatowo - gminnych obchodach Święta Niepodległości w Kartuzach i Sierakowicach

Share

Uroczysta msza święta, składanie kwiatów pod pomnikiem Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej, koncert patriotyczny - w ten sposób w Kartuzach mieszkańcy powiatu  uczcili 11 listopada 2018 r.  100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystościach nie zabrakło delegacji ZSP w Sierakowicach na czele z panem dyrektorem Grzegorzem Macholą oraz nauczycielem historii panem Łukaszem Reiter.

 

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęto mszą świętą w kartuskiej kolegiacie. Po niej poczty sztandarowe, a wśród nich delegacja harcerzy z wiązanką z naszej szkoły oraz inni uczestnicy obchodów przemaszerowali pod pomnik Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej, gdzie wysłuchano przemówienia starosty powiatu kartuskiego oraz złożono kwiaty. Tradycyjnie okolicznościowy happening przygotowała też młodzież z Centrum Inicjatyw Edukacyjnych, a w realizację tego przedsięwzięcia zaangażował się samorząd szkolny. Podczas uroczystości  gminnych w Sierakowicach naszą szkolną społeczność reprezentował wicedyrektor szkoły -  pan Artur Hewelt oraz poczet sztandarowy.

Łukasz Reiter

nauczyciel historii

imageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Udział delegacja naszej szkoły w powiatowo - gminnych obchodach Święta Niepodległości w Kartuzach i Sierakowicach