Jesteś tutaj: Start Adwent bez Gminnego Kolędowania w Sierakowicach? – To niemożliwe!

Adwent bez Gminnego Kolędowania w Sierakowicach? – To niemożliwe!

Share

Gminne Kolędowanie w drugą niedzielę adwentu jest stałym punktem w kalendarzu Gminnego Ośrodka Kultury oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. Tłumy odwiedzających świadczą o tym, że również mieszkańcy tej miejscowości docenili to wydarzenie i chętnie biorą w nim udział.

 

W ferworze przedświątecznych przygotowań tak trudno znaleźć czas na to, co nieistotne lub pozbawione wyrazu. Gminne kolędowanie subtelnie nadaje ton świątecznym przygotowaniom w naszych domach. Pokaz stołu bożonarodzeniowego połączony z degustacją potraw, konkurs na najpiękniejszy stroik, czy stoiska twórców ludowych stają się inspiracją dla rodzin i wprowadzają w klimat świąt Bożego Narodzenia. Atmosferę Wigilii można poczuć, biorąc udział w zdobieniu pierników lub w warsztatach ozdób świątecznych. Powiew nowości nęci, ale w kręgu tradycji każą nam pozostać prezentacje zespołów kolędniczych. Śpiew, radosne pokrzykiwanie, muzyka, stroje i język naszych przodków prowadzą myśli ku kaszubskim korzeniom naszej społeczności.

Wzorem lat ubiegłych prawdziwym hitem okazały się atrakcje dla najmłodszych, przygotowane przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Zostały one podzielone na stoiska tematyczne z następującymi motywami przewodnimi:  coś dla oka, coś dla ciała i coś dla ducha. Aż miło popatrzeć z jaką radością i nieudawanym zaciekawieniem najmłodsi zdobili, wycinali, kolorowali, skręcali czy malowali! Dzieci naprawdę nie udają i po ich reakcjach można łatwo rozpoznać, co sprawia im przyjemność. Na szczęście te cenne momenty zostały uchwycone na zdjęciach! I zdecydowanie największym zainteresowaniem najmłodszych i ich rodziców cieszyło się stanowisko, na którym można było zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem.  

Zima bez śniegu? – Tak! Ale adwent bez Gminnego Kolędowania w Sierakowicach? – Zdecydowanie nie! Do zobaczenia za rok!

Renata Brzezińska-Wróblewska

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Adwent bez Gminnego Kolędowania w Sierakowicach? – To niemożliwe!