Jesteś tutaj: Start Warsztaty kulinarne z dziećmi Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach

Warsztaty kulinarne z dziećmi Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach

Share

Dnia 11.12.2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach zostały przeprowadzone warsztaty na temat wypieku i zdobienia ciast piernikowych dla klas I – II Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach.

 

W zajęciach wzięło udział łącznie 100 dzieci, podzielonych na grupy klasowe.

Uczestnicy warsztatów w pierwszej kolejności poznali krótką historię piernikarstwa, a następnie przeszli do części praktycznej. Wspólnie z uczniami kształcącymi się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych najpierw sporządzali w pracowni szkolnej ciasto piernikowe, formowali i wypiekali pierniki, a potem zdobili je według własnego pomysłu różnymi technikami i elementami dekoracyjnymi. Poprzez wąchanie, smakowanie i ugniatanie ciasta, uruchomiły się u nich wszystkie zmysły. Była to więc dla nich forma edukacji przez zabawę. Na koniec zabrali swoje małe dzieła, aby zawiesić je na choince lub kogoś nimi obdarować.

Podczas zajęć panowała miła atmosfera, a uśmiech na twarzach rozbawionych dzieci wprowadził wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Młodzi kucharze pracowali z dużym zaangażowaniem. Mamy nadzieję, że zapamiętają swoją piernikową przygodę i wykażą się zdobytymi umiejętnościami kulinarnymi podczas świątecznych wypieków w swoich domach.

Agnieszka Kazimierczak

imageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Warsztaty kulinarne z dziećmi Szkoły Podstawowej nr 2 im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach