Jesteś tutaj: Start Udane wstępy uczniów naszej szkoły w konkursach kaszubskich

Udane wstępy uczniów naszej szkoły w konkursach kaszubskich

Share

Język kaszubski to nasz rodzimy język, jednak na co dzień posługuje się nim coraz mniejsza grupa osób.  W naszej szkole jest podobnie, tym bardziej cieszy nas chęć udziału uczniów w konkursach o tematyce kaszubskiej.

 

Pierwszym z nich był XVI Gminny Konkurs Twórczości Literackiej w Języku Kaszubskim, który odbył się 26 października 2018 r. w SP nr 2 w Sierakowicach.  Szkolę w tym konkursie reprezentowały Patrycja Król z kl. II LO, Helena Mielewczyk z kl. I TŻ i Karolina Stanisławska z kl. II TA. Po ocenie prac przez komisję Patrycja zdobyła I miejsce, a Helena wyróżnienie. Drugim przedsięwzięciem, w którym braliśmy udział to Konkurs Bëlnégò CzëtaniôEtap gminny odbył się 13 listopada, a wzięły w nich udział : Klaudia Głodowska z kl. III TŻ,  Karolina Stanisławska z kl. II TA i  Patrycja Jereczek oraz Helena Mielewczyk z kl. I TŻ. Jury po wysłuchaniu wszystkich czytań postanowiło przyznać I miejsce Klaudii, a II Karolinie.  Tym samym uzyskały one prawo reprezentowania szkoły i gminy w etapie powiatowym w Glinczu 23 listopada 2018 r. Na  tym etapie najlepsza okazał się Karolina, a tuż za nią uplasowała się Klaudia. Po sukcesie w Glinczu dziewczyny 12 grudnia wzięły udział w ostatnim etapie rejonowym w Wejherowie, gdzie Karolina zdobyła wyróżnienie.

Ostatnim konkursem, w którym nasi uczniowie reprezentowali szkołę był IX Wojewódzki Konkurs  Recytatorski Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej. Odbył się on 11 grudnia 2018 r. i wzięła w nim udziałKarolina Stanisławska z kl. II TA, zdobywając wyróżnienie.

Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły w powyższych działaniach i prosimy o dalsze jej reprezentowanie w innych i kolejnych edycjach konkursów.                          

Opiekun uczestniczek konkursu

    Mariola Leszczyk

imageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Udane wstępy uczniów naszej szkoły w konkursach kaszubskich