Jesteś tutaj: Start Ostatnie spotkanie Szkolnego Klubu Filmowego z kursami on-line w tle

Ostatnie spotkanie Szkolnego Klubu Filmowego z kursami on-line w tle

Share

Dziewięć członkiń Szkolnego Klubu Filmowego realizuje kurs internetowy w ramach programu Centrum Edukacji Obywatelskiej Filmoteka Szkolna. Akcja! Natomiast trzy uczennice otrzymały już zaświadczenia o jego ukończeniu. Kurs on-line to trzymiesięczny zestaw aktywności, które pozwalają zdobyć i usystematyzować wiedzę na temat filmu.

W programie szkolenia uczestnicy realizują następujące tematy: historia polskiej kinematografii, analiza języka filmowego, sztuka pisania recenzji filmowych, scenariusze filmowe oraz podstawy pracy z kamerą i montażu. W ramach  kursu uczennice wykonywały działania z zakresu edukacji filmowej z wykorzystaniem Technologii Internetowych i Komputerowych. Każda grupa kursantek pracowała pod okiem mentora, który pomagał im pogłębić filmową pasję. Dodatkowo, uczennice, które ukończyły już kurs,  wymieniły się doświadczeniami z koleżankami, realizującymi ostatnie moduły.

Po analizie obserwacji obejrzeliśmy fragmenty ostatniego w tym roku filmu, który wprowadził nas w wakacyjny nastrój przez bajeczne plenery Riwiery. Była to zabawna francuska komedia z 2017 roku w reżyserii Philippe Lacheau zatytułowana „Alibi.com”. Filmweb następująco streszcza fabułę obrazu: „Właściciel firmy zajmującej się znajdywaniem wymówek na różne okazje, zakochuje się w kobiecie, która nie cierpi kłamstwa. Aby ukryć swoją profesję robi to, co  potrafi najlepiej – kłamie.”[1]

Ta komedia pomyłek obfituje w szybkie zwroty akcji i błyskawiczne intrygi. Film posiada wyraźny aspekt wychowawczy, bo uczy, że uczciwość w związku to podstawa, ale samoistnie sprowokował dyskusję na temat roli nagości we współczesnej kinematografii. Na koniec poniedziałkowego (27.05.19 r.) spotkania dokonaliśmy podsumowania programu, który realizowaliśmy w kończącym się już roku szkolnym 2018/2019.

Opiekun Szkolnego Klubu Filmowego

Renata Brzezińska-Wróblewska

 

 

image

 

[1]https://www.filmweb.pl/film/Alibi.com-2017-776064 [1]https://www.filmweb.pl/film/Alibi.com-2017-776064

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Ostatnie spotkanie Szkolnego Klubu Filmowego z kursami on-line w tle