Jesteś tutaj: Start Kilka słów o inauguracji roku szkolnego 2019/2020

Kilka słów o inauguracji roku szkolnego 2019/2020

Share

“W szkole jest miejsce dla każdego człowieka, nieważne, jak wygląda, co czuje, skąd pochodzi i co myśli. Każdy jest potrzebny, każdy jest ważny, nikt nie jest nielegalny.”

                                                                           Przemysław Staroń Nauczyciel Roku 2018

 

Drugiego września społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach uroczyście obchodziła rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Gospodarzem uroczystości był dyrektor ZSP - Pan Grzegorz Machola. W akademii udział wzięli: dyrektor BS I st. - pani Krystyna Formela, wicedyrektor ZSP – pan Artur Hewelt, kierownik szkolenia praktycznego ZSP – pani Katarzyna Cyman oraz kierownik szkolenia praktycznego BS I st. – pani Elżbieta Szczypior-Ros. Powagi spotkaniu dodała obecność wszystkich tych, dla których edukacja jest sprawą kluczową, czyli nauczycieli oraz uczniów szkoły.

Apel poprowadziły uczennice klasy II LO: Marzena Mielewczyk i Zuzanna Zblewska. Tradycyjnie uczczono minutą ciszy pamięć poległych w czasie II wojny światowej. W tym roku obchodziliśmy 80. rocznicę ataku Niemiec na Polskę. W związku z tym delegacja uczniów z obu szkół udała się pod pomnik upamiętniający śmierć 243 ofiar wojny z gminy Sierakowice w celu złożenia symbolicznej wiązanki kwiatów.

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych - pan Grzegorz Machola przywitał zebranych i przedstawił nowozatrudnionych nauczycieli. Życzył wszystkim wytrwałości, realizacji marzeń i wiary w swoje możliwości. Pan dyrektor podkreślił rolę edukacji w życiu młodego człowieka oraz zwrócił uwagę na konieczność nabywania nowych umiejętności w celu osobistego rozwoju. Głos zabrała także dyrektor BS I st. - pani Krystyna Formela, która życzyła wszystkim wielu sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanych zadań. Po uroczystym apelu uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się w salach lekcyjnych.

W części artystycznej akademii Zuzanna i Marzena przywołały słowa Immanuela Kanta - filozofa epoki oświecenia: „Sapere aude”!, czyli „Miej odwagę być mądrym!” oraz J.K. Rowling: „Szczęście można znaleźć nawet w najciemniejszych czasach, trzeba tylko pamiętać, aby zapalić światło.”

Życzymy wszystkim, by zdobywanie wiedzy, nabywanie nowych umiejętności i doświadczeń było dla Was fascynującą przygodą, wyprawą w nieznane, a przy okazji odnajdywaniem siebie, przekraczaniem własnych barier,  rozwojem  pasji i talentów.

Marta Młyńska

imageimageimageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Kilka słów o inauguracji roku szkolnego 2019/2020