Jesteś tutaj: Start Dzień pełen wrażeń

Dzień pełen wrażeń

Share

Dnia dwudziestego września 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach z klas: Ia LO oraz II TŻ wraz z opiekunami: panią Marią Browarczyk oraz panem Arturem Heweltem udali się na wycieczkę edukacyjno-integracyjną do Gdańska. W tym roku obchodziliśmy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, dlatego naszą eskapadę rozpoczęliśmy od lekcji historii na Westerplatte. Zobaczyliśmy tam wartownie, koszary i Pomnik Obrońców Wybrzeża.

 

Po krótkiej chwili zadumy wyruszyliśmy na Gdański stadion PGE ARENA.  W obiekcie FUN ARENA czekała nas moc atrakcji i wrażeń. Mieliśmy niebywałą okazję do jednoczesnej nauki i zabawy. Tego doświadczenia długo nie zapomnimy. Na początek pierwsza z grup wzięła udział w grze ucieczek (ESCAPE ROOMS). Była to niepowtarzalna okazja do tego, aby nauczyć się współpracy i kreatywności podczas poszukiwania wyjścia z zamkniętego pomieszczenia. Każda z pięcioosobowych grup została zamknięta w innym pokoju tematycznym np.: w laboratorium szalonego naukowca, w biurze angielskiego detektywa, w salonie tajemnicy bursztynowej komnaty czy izbie egzorcyzmów. Dwie grupy spośród wszystkich uczestników znalazły wyjście i wygrały wyścig z czasem.

Równocześnie uczniowie z drugiej grupy, wyposażeni w karabiny oraz kamizelki z sensorami zliczającymi i sygnalizującymi trafienia, sprawdzali swój refleks, a także umiejętności w prawdziwym labiryncie pomieszczeń w strefie areny „ZOLTAR” podczas gry w elektroniczny paintball. Po godzinie zmagań nastąpiła zamiana grup.

Kolejną atrakcją, która czekała na uczestników wycieczki była lekcja jazdy małym pojazdem silnikowym. Uczniowie podczas zajęć teoretycznych zapoznali się z budową gokarta i techniką jazdy tym bolidem, ale najbardziej wyczekiwany moment polegał na jeździe gokartem i udziale w prawdziwym wyścigu. W tym czasie część klasy II TŻ wzięła udział w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego. Ćwiczyła swoją zwinność na parkurze, po czym próbowała podniebnych akrobacji na trampolinach pod czujnym okiem instruktora.

Po tak intensywnym dniu wszyscy byli bardzo zmęczeni, ale uśmiech na naszych twarzach nie znikał do momentu pożegnania się. Mam nadzieję, że to nie ostatni tak pouczający i zarazem ekscytujący wyjazd naszej młodzieży, która swoim zachowaniem godnie reprezentowała naszą szkołę.

Maria Browarczyk

imageimageimageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Dzień pełen wrażeń