Jesteś tutaj: Start Udział w spotkaniu „Nie bądź dzbanem 2019”

Udział w spotkaniu „Nie bądź dzbanem 2019”

Share

Dnia 25 września 2019 r. uczniowie należący do samorządów klasowych wzięli udział w wydarzeniu profilaktyczno-edukacyjnym pod hasłem: „Nie bądź dzbanem 2019, czyli spotkanie na poziomie”. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą „Chmielno Non-Stop”, a spotkanie miało miejsce w chmieleńskim Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji. Podczas wyjazdu młodzieży towarzyszyli opiekunowie: Mariola Kałduńska i Kamil Skrzypkowski. Wiodącym tematem spotkania było pytanie: „Hejt w szkole początkiem mowy nienawiści w dorosłym życiu?”.

 

Na początku obejrzeliśmy debatę oksfordzką przygotowaną przez uczniów ZSZiO w Kartuzach oraz ZSP w Somoninie. Jej uczestnicy rozważyli tezę: „Media społecznościowe sprzyjają hejtowi i mowie nienawiści”. Wysłuchaliśmy także dwóch interesujących prelekcji. Pierwszą z nich było wystąpienie pani Martyny Puchalskiej (psychologa, psychoonkologa i wykładowcy akademickiego) poświęcone umiejętności rozmawiania i radzenia sobie z konfliktami. Natomiast terapeutka uzależnień pani Magdalena Borkowska poruszyła temat hejtu, nie tylko w sieci.

Dopełnieniem spotkania była emisja filmów nadesłanych na konkurs „Nie bądź dzbanem”. Zostały one ocenione zarówno przez jury, jak i publiczność, która swoją nagrodą obdarzyła film przygotowany przez uczennice ZSZiO w Kartuzach.

Mariola Kałduńska – pedagog szkolny

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Udział w spotkaniu „Nie bądź dzbanem 2019”