Jesteś tutaj: Start Sadzimy żonkile na rzecz hospicjów…

Sadzimy żonkile na rzecz hospicjów…

Share

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Branżowej Szkoły I stopnia nie zapomnieli o podopiecznych Kartuskiego Hospicjum Domowego. Jak co roku, jesienią połączyliśmy siły, aby wesprzeć ogólnopolską kampanię „Pola Nadziei”.

 

Wspólnie z panem dyrektorem Grzegorzem Macholą, panią dyrektor Krystyną Formela, opiekunami, przedstawicielami Szkolnego Koła Wolontariatu oraz uczniami posadziliśmy około stu sadzonek żonkili! Swoją obecnością zaszczycili nas także sierakowiccy duszpasterze, którzy pobłogosławili nasze poletko: ksiądz proboszcz Tadeusz Knut oraz  ksiądz wikariusz  Andrzej Patrzykąt.

Jeszcze przed rozpoczęciem pracy opiekunowie wolontariuszy:
pani Aleksandra Labuda i pan Adam Kwidziński przypomnieli  o idei akcji. Podkreślili, że co roku na początku października, w okolicach Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej, ludzie na całym świecie sadzą żonkile. A gdy kwiaty te zakwitną, ubrani na żółto wolontariusze, organizują zbiórkę na rzecz podopiecznych, w zamian wręczając darczyńcom symboliczne kwiaty.

Podczas akcji sprzyjała nam piękna jesienna pogoda, odzwierciedlająca pozytywne nastroje zebranych. Niektórzy po raz pierwszy uczestniczyli w takim wydarzeniu J Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę bardzo potrzebną inicjatywę. Niech więc zakwitnie dobro…

Aleksandra Labuda

imageimageimageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Sadzimy żonkile na rzecz hospicjów…