Jesteś tutaj: Start Profilaktyka HIV i AIDS 2019

Profilaktyka HIV i AIDS 2019

Share

Tegoroczny Światowy Dzień Walki z AIDS zorganizowaliśmy we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Kartuzach. Już 15 listopada  przeprowadziliśmy we wszystkich klasach anonimową ankietę z zakresu wiedzy dotyczącej tej nadal groźnej choroby. Ankieta była jednocześnie konkursem – wyłoniła laureatów, którzy nagrodzeni zostali podczas warsztatów „To warto wiedzieć!” przeprowadzonych 3 grudnia dla wszystkich uczniów naszej szkoły przez certyfikowanego psychotraumatologa panią Marzenę Kozłowską.

 

Największą wiedzą w konkursie wykazały się: Wiktoria Ziegert z IV TŻ, Martyna Krefta z III LO, Paulina Piotrowska z II LO, Kinga Pobrucka z I TE5, Marta Cyman z I LO3 oraz Sandra Sadowska z I TŻ4.

Prelegentka uświadomiła młodzieży, że  choroba AIDS nadal jest bardzo groźna, bo nie udało się powstrzymać jej rozprzestrzeniania. Tylko świadome unikanie zagrożeń może uchronić nas przed zarażeniem. Niebezpieczny może być np. zabieg kosmetyczny czy tatuaż wykonany nie sterylizowanymi narzędziami albo udzielenie pierwszej pomocy ofierze wypadku bez użycia jednorazowych rękawiczek. Pani Marzena Kozłowska podkreśliła, że wiedza o rzeczywistych drogach zarażenia pozwala nam uniknąć lęku przed osobami seropozytywnymi i dyskryminowania ich z powodu choroby. Namawiała młodzież do odpowiedzialnych zachowań i mądrych wyborów.

 

Mariola Kałduńska – pedagog szkolny

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Profilaktyka HIV i AIDS 2019