Jesteś tutaj: Start Palący e-problem!

Palący e-problem!

Share

Młodzi ludzie coraz częściej sięgają po e-papierosy. To młodzieżowy lans, chęć pokazania, że nas na niego stać, a tymczasem to prosta droga do uzależnienia od nikotyny, a nawet jej przedawkowania. Badania naukowców i lekarzy potwierdzają szkodliwość używania papierosów elektronicznych i coraz częściej ostrzegają, że o wszystkich skutkach ich używania dowiemy się dopiero  w kolejnych latach, a może nawet pokoleniach.

 

Podjęliśmy walkę z tym problemem, organizując 10 grudnia 2019 r. Szkolny Dzień Walki z Paleniem Tytoniu. Zaprosiliśmy na prelekcję wszystkich uczniów ZSP i BS I st. W szkolnym holu kolejne grupy uczniów wysłuchały prezentacji nt. szkodliwości zdrowotnej oraz konsekwencji prawnych i dyscyplinarnych palenia e-papierosów. Zajęcia przeprowadzili uczniowie klasy II LO, a wspomogły ich panie pedagog z obu szkół, organizatorki przedsięwzięcia. Głównym przesłaniem prelekcji było zachęcenie młodzieży do  zdrowego stylu życia wolnego od nikotyny oraz do przestrzegania prawa, w tym ochrony osób niepalących przed biernym e-paleniem.

Mariola Kałduńska – pedagog szkolny

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Palący e-problem!