Jesteś tutaj: Start „Jest taki dzień…” – wigilia szkolna 2019

„Jest taki dzień…” – wigilia szkolna 2019

Share

Nastrój zbliżających się Świąt udziela się wszystkim, gdyż Boże Narodzenie to czas pokoju i radości. Dniem, w którym cała społeczność szkolna przeżywała wspólnie Wigilię, był 20 grudnia 2019 r. Od rana odbywały się lekcje, ale około południa zgromadziliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej, w której wiele się działo.

 

W tym roku część artystyczną przygotowali uczniowie klasy I c Branżowej Szkoły I stopnia, natomiast wystrojem oraz prowadzeniem Wigilii zajęli się uczniowie z klasy II TŻ.

Występy aktorskie przeplatane były kolędami w wykonaniu  uczniów, biorących udział w tegorocznym konkursie Talent Show. Wokaliści  wprowadzili nas w piękny, niepowtarzalny, świąteczny nastrój. Atmosfera Świąt udzieliła się wszystkim. Uroczyste życzenia społeczności szkolnej złożyli: dyrektor Branżowej Szkoły I stopnia - pani Krystyna Formela oraz  dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych - pan Grzegorz Machola. W imieniu uczniów dyrekcji obu szkół życzenia złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: przewodnicząca oraz członkowie. Symboliczne przełamanie się opłatkiem jest tradycyjnym elementem naszych szkolnych Wigilii.

Dopełnieniem podniosłej uroczystości stało się wręczenie nagród i dyplomów uczniom, którzy wcześniej brali udział w różnych konkursach.

Po uroczystym apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych na Wigilie klasowe. Ta coroczna uroczystość jest świetną formą integracji szkolnej społeczności.

     Adam Kwidziński

                                                                                                                                       opiekun SU

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start „Jest taki dzień…” – wigilia szkolna 2019