Jesteś tutaj: Start Wśród najlepszych Techników w Polsce

Wśród najlepszych Techników w Polsce

Share

Według ogłoszonego niedawno rankingu „Perspektyw” 2021, nasze Technikum już po raz kolejny mieści się w gronie najlepszych Techników w województwie i w Polsce. W tym roku otrzymała srebrną tarczę „Perspektyw” (7 miejsce w województwie, 131 w Polsce). W ubiegłym roku była to brązowa tarcza, natomiast dwa lata wcześniej również srebrna.

 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach to szkoła z wieloletnimi tradycjami, kształcąca w zawodach: technik agrobiznesu, technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik rachunkowości.

Na wysokie wyniki uczniowie wraz z nauczycielami pracują przez cały cykl kształcenia zawodowego. Sumienne i odpowiedzialne zaangażowanie ucznia w proces nauczania oraz ciężka praca po czujnym okiem nauczyciela, przyczynia się do uzyskania wysokich wyników na egzaminach potwierdzających kwalifikacje zawodowe, a także egzaminach maturalnych, które najczęściej są wyższe niż średnia w województwie czy kraju.

Grono pedagogiczne wraz z kadrą zarządzającą aplikuje o projekty w ramach programu Erasmus+, co przyczynia się podnoszenia przez uczniów kompetencji zawodowych i językowych. Wielu uczniów może poszczycić się stypendiami Marszałka Województwa Pomorskiego, Starosty Kartuskiego czy Wójtów gmin. Nasi absolwenci są poszukiwanymi pracownikami na rynku pracy.

Cieszymy się ogromnie, że w kolejnym roku prowadzone przez nas działania znalazły odzwierciedlenie w wynikach rankingu i zostały nagrodzone poprzez przyznanie szkole tytułu „Srebrna Szkoła 2021”.

 

Grzegorz Machola

dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

  w Sierakowicach

image

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Wśród najlepszych Techników w Polsce