Jesteś tutaj: Start OLIMPIADA ZUS “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

OLIMPIADA ZUS “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Share

Uczennice ZSP w Sierakowicach zakwalifikowały się do wojewódzkiego etapu Olimpiady pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W etapie szkolnym na Pomorzu uczestniczyło 1700 uczniów z 41 szkół ponadpodstawowych.

 

Po raz pierwszy I etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” dla uczniów szkół ponadpodstawowych odbył się on-line. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na 20 pytań dotyczących szerokiego obszaru ubezpieczeń społecznych  - od zasiłków po emerytury i zasady rozliczeń z ZUS. Do tego etapu zmagań uczennice przygotowywały się w ramach zajęć z podręcznika dla ucznia do „Lekcji z ZUS”. Zostały one przeprowadzone przez nauczyciela w klasach II TE 4 i II TE 5, również w formie zdalnej, w oparciu o wytyczne i materiały opracowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

ZUS realizuje projekt edukacyjny, którego celem jest poszerzanie wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych.  Uczniowie dowiadują się m.in., dlaczego warto się ubezpieczać, skąd się bierze emerytura i jakie zasiłki można otrzymać w określonej sytuacji. 

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych jest zwieńczeniem „Lekcji z ZUS”.

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 20 trzyosobowych zespołów z pomorskich szkół.   Uczennice z klasy II TE 5: Ewa Marczyńska, Amelia Syldatk i Dajana Kobiela będą reprezentowały naszą szkołę w etapie wojewódzkim. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach jest jedną z dwóch szkół z terenu powiatu kartuskiego, które się do tego etapu zakwalifikowały. Trzymamy kciuki!

Lucyna Kuczkowska

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270
  • skrzynka epuap  /zspsierakowice/skrzynkaESP/

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start OLIMPIADA ZUS “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”