Leonardo da Vinci- Gospodarstwo ekologiczne
- Szczegóły
- Odsłony: 4022
- REKRUTACJA
-
Regulamin rekrutacji
Rekrutacja raport - ZAJĘCIA PRZYGOTOWUJĄCE UCZNIÓW DO WYJAZDU
-
Lekcje niemieckiego
Technologia uprawy roślin i warsztaty pedagogiczne
Lekcja w terenie
- POBYT
-
Tytuł: ,,Gospodarstwo ekologiczne szansą dla uczniów na lepszą przyszłość?
W dniu 30 czerwca osiemnaście osób ze szkoły Ponadgimnazjalnej w Sierakowicach kształcącej w zawodzie Technik Agrobiznesu wyjechało na dwutygodniową praktykę zawodową do Ośrodka Szkoleniowego DEULA Nienburg. Wyjazd ten został zrealizowany w ramach projektu unijnego pod nazwą Leonardo da Vinci. Projekt miał na celu przygotowanie uczniów w zakresie obsługi maszyn rolniczych, pielęgnacji i ochrony roślin, zachowania zasad BHP, a także doskonalenia umiejętności wysiewu nasion różnymi metodami.
Uczniowie pracowali w kilkuosobowych grupach, co zaowocowało wzajemną integracją oraz przygotowaniem do rozwoju wzajemnych kontaktów międzyludzkich. Uczestniczyli również w wykładach, które były teoretycznym przygotowaniem do zajęć praktycznych. Uczestnicy mogli wykazać się umiejętnościami w zakresie obsługi maszyn rolniczych, w tym ciągnika, siewnika czy opryskiwacza.
W pierwszym tygodniu praktyki ośrodek odwiedziła Pani Dyrektor szkoły w Sierakowicach Krystyna Formela, która skontrowała naszą pracę. Każdy z uczestników praktyk otrzymał certyfikat świadczący o pozytywnym jej ukończeniu. W indeksach uczniów zostały zamieszczone oceny z odbytych praktyk.
W weekendy, które były wolne od zajęć uczniowie zwiedzili Nienburg i jego okolice. Zapoznali się z historią oraz zabytkami tego regionu. Podczas stażu opiekę nad uczniami pełnili: Pani Alicja Kuchta (koordynatorka) oraz Pan Witold Kotlenga.
Wszyscy uczniowie wykazali zadowolenie z odbytych praktyk.
Lucyna Driwa
Dominika Bobkowska
?Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Programu Leonardo da Vinci?
- PO POWROCIE
-
Nr projektu: 2011-1-PL1-LEO01-18591 Tytuł: ,,Gospodarstwo ekologiczne szansą dla uczniów na lepszą przyszłość?
Sprawozdanie
Po odbytych praktykach w Niemczech przyszedł czas, aby podzielić się wiedzą i wrażeniami jakich tam doświadczyliśmy.
W związku z czym postanowiliśmy zobrazować gospodarstwo ekologiczne, o którym tak wiele się dowiedzieliśmy. W tym celu odbywały się spotkania, na których wraz z opiekunem Witoldem Kotlengą przedstawialiśmy swoje wizje takiego gospodarstwa, oraz korzystaliśmy z internetu w celu poszukiwania wzorów makiet, co doprowadziło do stworzenia planu makiety a także jej efektywnego wykonania.
Każdy z uczestników spotkania miał w tym swój udział. Spotkania odbywały się po lekcjach i każdy realizował swoje zadanie. Stworzona przez nas makieta oddaje obraz gospodarstwa ekologicznego.
Lucyna Driwa
- UPOWSZECHNIANIE WYNIKÓW
-